| JustArmy a întrebat:

am auzit ca la akademia fortelor aeriene se da proba skrisa la fizica dar am intrat pe site nu skria nimic de fizica. stiti cumva daca se da si proba la fizica? si aveti idee cam cu ke medie se intra acolo? multumesc antikipat.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am auzit ca in prezent nu se mai da la fizica, doar la matematica, engleza si psihologie.
Dar acum 8 ani, cand am dat si eu probele la fortele aeriene se dadea matematica, fizica si psihologie. Atunci din 20 de locuri, primii 14 am fost cu media 10(matematica, fizica si psihologie) iar restul avea 9 si 10, note mai mici n-au fost atunci. Iar la bac, toti peste 9; si pe vremea aia chiar era greu bacul, nu ca in prezent cu copiat, spaga s. a.
Erau 20 de locuri si sute de candidati. Se pica mult la probele sportive si la psihologic, unde chiar trebuie sa inveti.
Am avut noroc sa intru, dar nu mi-a convenit regimul de acolo. Nu iti recomand. Dar am si o veste proasta, toti care intra la fortele aeriene sunt de la colegiile militare, la cativa ani mai apare cate unul de la un liceu "normal". Ori esti cel mai bun, ori nu intri.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă ai intrat la ei pe site de ce nu ei numărul de telefon de la secretaritul academie pentru a cere informaţiile care te interesează.
Mult succes.
Pa, pa.

| bluerose a răspuns:

Daca se da proba skrisa ai inkurcat-o!