| Hamdyham a întrebat:

Sal TPU, asi vrea sa intru la un liceu cu profilul mate-info. Stie cineva din ce materi trebuie sa dau examen?

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă vrei să te înscrii la un liceu cu specializarea de Matematică-Informatică, NU se dau examene speciale/suplimentare!
Trebuie să dai doar Evaluarea Naţională normală ( Română + Matematică ) - la absolvirea clasei a 8-a.

Toate cele bune!

| FuriaGogoasei a răspuns:

Daca te referi la examenul de capacitate atunci afla ca toata lumea va avea acelasi examen.

| SatanicBear a răspuns:

Din aceleasi materii din care dau si restul. e liceu, nu facultate.