| DariusDariusDarius1500 a întrebat:

Din ce se poate intretine o persoana care nu poate sa lucreze sau nu este apta de munca!? Unde poate sa locuiasca?

6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Caută ajutorul la Dumnezeu. El poate și dorește să ne ofere un loc în slujba Sa aici pe pământ. Și nu mă refer la vreo slujbă preoțească, religioasă; căci toți oamenii care lucrează cinstit sunt în slujba Sa.
Nu te îngrijora. Adu problema ta înaintea lui Dumnezeu și El Se va îngriji de nevoile tale.

| ReddY25 a răspuns:

Asistată social

| Madaxo97 a răspuns:

Dacă nu este apt de muncă din punct de vedere medical, poate sa ia pensie de boală sau de handicap, ajutor social, de locuit poate gasi o chirie mai ieftina într-o garsoniera, sau poate il primește una din rude sa stea cu ei.

| Standt a răspuns:

In ce fel nu este apta de munca? Nu are nici maini, nici picioare?
Nu se poate sa nu existe un job pentru fiecare. Numai sa nu faca mofturi.

| Cipi1212 a răspuns:

Dacă are casa ei poate să stea acolo. Cu bani o pot ajuta rudele și/ sau prietenii.

| Alexalex1000 a răspuns:

Are pensie.