| ...:::.danut.:::... a întrebat:

Ca sa devii AGENT DE VANZARI ce studii trebuie sa urmezi? vreau cat mai multe detalii...multumesc!

4 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

In mod normal pentru acest post se cere doar liceul, si evident bacu-ul.
O parte din angajatori, acum din ce ince mai multi, doresc ca agentii de vanzari sa aiba si studii superioare, eventual chiar pe obiectul lor de activitate. De ex. daca esti agent de vanzari in domeniul constructiilor, ar dori facultatea de contructii pentru a intelege mai bine ce vinzi. Sau pentru agenti de vanzari in domeniul farmaceutic, facultatea de medicina sau farmacie. Cred ca ai inteles ideea.
Facultatea de economie este o varianta care ar merge la toate doemniile, dar nu specilizarea finante banci sau cig, eu stiu management, marketing, ects - in special.

Liceul nu conteaza.

| EUSIATIT a răspuns:

Liceul si bacu si apoi vei face[firma] la care te angajezi face ceva cursuri ca sa poti lucra [chiar in perioada asta la c ta o fata [a terminat liceul ] este acum la facultate anum 1 si a fost la interviu. la carforr[si face cursuri pentru agent de vinzari bafta si tie

| foxi a răspuns:

Depinde de firma! Sunt firme care angajeaza doar cu liceul!

| ...:::.danut.:::... explică:

Si conteaza ce liceu faci?thinking