| anonim_4396 a întrebat:

Salariul unui judecator cu tot cu indemnizatii,sporuri, vechime etc. este mai mare ca patriarhului Daniel(23.920 lei)?

2 răspunsuri:
| wexceptional a răspuns:

Da este mai mare castiga 25.000 sau 30.000 fara atentii dar patriarhul primeste mult nefiscalizat si in final il intrece mai ales daca e judecator cinstit

| Salontanul a răspuns (pentru wexceptional):

"Atentiile" judecatorului sunt fiscalizate? Sa nu mai pune faptul ca, in nestiinta lor, baga oameni nevinovati in puscarii, incalca legi elementare (vezi cazul judecatoarei care a retrocedat un sat), etc. Macar patriarhul face donatii din banii lui. Mai mult de jumatate din salariu se duce pe donatii. Cati magistrati ai vazut sa-si doneze, lunar, peste 50% din salariu?