| PAULWESLEBELIKE a întrebat:

Ce iti trebuie pentru a fi actor? Imi doresc foarte mult. Imi trebuie facultate?

4 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cam da. IATC in Bucuresti iar in tara, fiecare universite are, sau nu, sectie de teatru, etc. Sau e si mai bine daca faci iainte o Scoala de Arte, unde au sectie de teatru. Sau daca deja faci alta facultate si exista acolo, te inscrii in trupa lor de teatru amatori. Success!

| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa fii: Inteligent, talentat, carismatic, clar la dictie, iute la raspunsuri, versatil si bineinteles ca-ti trebuie facultatea de actorie!

suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand ai nevoie de talent. Bineinteles si o facultate de profil te ajuta... dar tot talentul e necesar

| Mihaelablabla a răspuns:

Cursuri de dictie, talent, pasiune si voie buna! Cauta cursuri, du-te la ele si apoi te hotarasti daca te duci la facultate big grin