| Anonim90945 a întrebat:

Salut academia Alexandru Ioan Cuza este facultate? Eu stiu ca este doar academie, si necesita facultate.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este facultate. O academie este o institutie de invatamant superior care cuprinde mai multe facultati. La fel este si Academia de Politie "Alexandru Ioan Cuza" din Bucuresti, poti vedea pe site-ul oficial cate facultati are.

| Anonim90945 explică (pentru Ioandelasal):

Iti multumesc, eu am doar 11 dar am invatat foarte mumte lucruri! Pe viitor te rog sa mai ma ajuti pentru o informare corecta.

1 răspuns: