| Clockwork a întrebat:

Salut, acum am intrat in clasa a 12-a dar am o intrebare despre admiterea la facultate, specific umf. Admiterea se da la alegere din biologie, chimie sau fizica? Sau toate 3?

Răspuns Câştigător
| Denisa0954 a răspuns:

Biologie și la alegere intre chimie si fizica

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce universitate ai vrea exact? Și ce facultate? Putem găsi pe site-ul lor toate detaliile

| RainbowD a răspuns:

Salut. Vei da doar dintr-o materie pe care o vei alege tu. Biologie sau Chimie.
Nu am auzit sa dai admitere si din fizica (daca o alegi) la UMF.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RainbowD):

Sunt 2 probe: una obligatorie și alta la alegere. Pentru medicină e cum zice Denisa.

edit: mi-am amintit că recent am aflat că la farmacie la o universitate s-a scos proba la chimie, deci a rămas doar biologia și în cazul ăsta și restul care mai sunt așa ai dreptate

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

și la farmacie e cum zice ea, doar că acolo, la bio poate să fie posibil sau nu să alegi între vegetală sau anatomie, iar la chimie la fel dintre organică sau anorganică, depinde de umiversitate.