| Noname193 a întrebat:

stie cineva din ce se da admiterea la medicina in Arad? Biologie si Chimie sau la alegere?
Multumesc!

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. este untest grila cu intrebri din Chimie, Biologie si Fizica: https://www.google.ro/......ps?/search
Testul este tip grila si apoi un subiect descriptiv.

| AFR81 a răspuns:

La Medicina, cam in toata tara se da din biologie + chimie + fizica. Intrebarile sunt din fiecare domeniu, nu la alegere.

| Noname193 explică:

Eu pe site-ul universității nu am găsit nimic legat de chimie și fizica. La recomandări am găsit doar cărți biologie