| Rareș3210 a întrebat:

Salut! Acum sunt la liceu iar pe viitor vreau sa devin profesor de istorie și aș vrea să știu care facultate de istorie este mai buna cea din Craiova sau din București și dacă este vreo diferența între ele.
Din câte am înțeles cea din București este mai buna, dar eu cam am probleme cu banii iar cea din Craiova ar fi mai convenabila pentru mine, deoarece este mai aproape si as putea sa stau la niste rude deci nu mai platesc caminu. Chiar și asa eu mi-as dori sa merg la cea din București, deoarece este mai buna și te ajuta mult mai bine din câte am înțeles. Voi ce ziceți?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Facultatea din Craoiva este la fel de buna ca si cea din Bucuresti, doar de student depinde cat de mult invata, nu de facultate.

| Rareș3210 explică (pentru Violleta2022):

Cred ca ai dreptate, dar din câte am văzut exista mai multe posibilități pentru a te dezvolta la cea din București.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Craiova nu e un centru universitare cu mare renume. E clar ca la Bucuresti e mai ok.

| Rareș3210 explică (pentru suntserios):

Mulțumesc pentru ca mi ai răspuns!

| dullcat a răspuns:

Buna.Mergi in locul care iti ofera cele mai bune posibilitati de a te dezvolta, de a invata, cele mai bune materiale, cei mai buni profesori si asa mai departe.Chiar daca te costa mai mult, investitia o poti recupera ulterior.De la educatie nu merita sa faci economie. Orice alegi, mult succes!

| Rareș3210 explică (pentru dullcat):

Mulțumesc pentru răspuns!

| dullcat a răspuns (pentru Rareș3210):

Cu placere.