| Sceptic123 a întrebat:

Hey, TPU. Sunt absolventa de liceu anul acesta cu media la bac 8.01. As dori sa dau la facultatea de inginerie geodezica-cadaste si masuratori terestre(Craiova). Ma poate ajuta cineva cu cateva sfaturi? Este cautata aceasta facultate? Este grea? Este ceva de viitor sau ma orientez spre altceva?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Specializarea aleasă este foarte BUNĂ şi de viitor happy
Totuşi, facultatea respectivă nu este foarte uşoarăwinking

Toate cele bune!

| Lioana a răspuns:

Facultatea nu e grea. Dar munca de topograf este in mare parte pe teren. Deci fie vara, fie iarna trebuie sa faci fata la conditiile meteo.