| anonim_4396 a întrebat:

am 18 ani si imi doresc sa devin jandarm, dar am o mica problema, am o usoara forma de spina bifida, nu prea pot sa fac abdomene multe sau sa ridic greutati mari de jos. credeti ca am vreo sansa? am 1, 82 inaltime si 102 kg.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau pentru tine, sa ai probleme atat de mari la o varsta atat de frageda.
Din pacate, testele medicale trebuie sa arate ca esti perfect santos si apt sa poti face fata unui serviciu militar sau politienesc ori de orice natura unde securitatea tarii sau a populatiei impune un asemenea efort.
Axeaza-te pe ceva mai putin fizic, ca sa poti face fata pe viitor si sa-ti poti face o cariera din asta.
Nu ti-ar strica sa incepi cu o dieta sanatoasa sa pierzi greutate, mai ales la coloana ta cu probleme, cele 100 de kilograme sunt mult prea mult.
Ar trebuii sa dai 20kg jos, ca sa nu impovarezi coloana si asa destul de fragila.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Nu, vei fii respins.

| Flavius_Marian_1997 a răspuns:

102 kg e greu:!