| George20123 a întrebat:

Salut, am 18 ani si sunt la liceu clasa 11. Vreau sa ma angajez, dar vreau sa fac ceva ce imi place.Spre exemplu, game tester la ubisoft. Vreau un job unde sa nu fie nevoie sa interactionez prea mult cu lumea, gen sa lucrez la mc sau ospatar.Imi puteti da niste idei sau sa imi recomandati ceva? Tin sa mentionez ca sunt liber decat de la 3 la 8-9 si locuiesc in Bucuresti.

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

- game tester la ubisoft - pe bani, e o slujbă mult râvnită. Adică te joci și iei bani! Credă că stă lumea la coadă la așa ceva

- ospătar la un local e foarte OK

iN ORICE CAZ dacă îi spui angajatorului că nu poți lucra "decat de la 3 la 8-9" îți minimizezi șansele de angajare. Angajatorul te vrea poate și ma idevreme poateși mai târziu, poate și sâmbătă...

Concluzie joburi bune (fără muncă și pe bani mulțl) n-o să-ți de nimeni degeaba mai ales pe site-ul ăsta, citit de mii și mii de oameni. (s-ar ocupa instant!)

Dar tu dă-i înainte și precis găsești ceva portivit!

2 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Dacă ai impresia că "game tester" înseamnă să te joci cum ai tu chef și să fii plătit pentru asta, te înșeli amarnic.

A testa jocuri presupune o muncă foarte riguroasă, în mare parte repetitivă, care respectă strict niște proceduri de documentare a bug-urilor.

Nu îți imagina că te joci ca acasă și la finalul lunii primești un sac de bani. Mai degrabă la finalul fiecărei zile pleci cu ochii cât cepele și noaptea visezi cele două screen-uri pe care le-ai testat de mii de ori în ultimele trei săptămâni.

| George20123 explică (pentru johnnny123):

Stiu ce inseamna, am prieteni care se ocupa cu asta, stiu ca este repetitiv happy