| AgentTorque a întrebat:

Vreau sa ma angajez ca game tester, dar nu stiu la ce companie… EA sau UBISOFT
Eu nu am luat bacul din pacate...

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te angajezi la care te ia...

| HerculePoirot a răspuns:

Deeeeci practic tu vrei sa iei bani pentru a le testa alora jocurile.Geniala ideea! Vezi poate daca le depasesti la aia highscore-ul poate te pun vreun CEO sau cine stie? Poate ajungi chiar director la Ubisoft! Da-i bataie!

| Cosmin86 a răspuns (pentru HerculePoirot):

Sunt o gramada de posturi de QA la ubisoft si ea, doar ca eu nu as recomanda. In firmele de jocuri sunt conditii foarte proaste (salarii mai mici ca in alte firme de IT, overtime - platit dublu, dar tot e obositor -). Mai bine QA la orice alt gen de firma din IT.

| HerculePoirot a răspuns (pentru Cosmin86):

Eram sarcastic laughing)

| Cosmin86 a răspuns (pentru HerculePoirot):

Stiu, dar ce-am zis eu chiar se aplica. Chiar e foarte naspa la firmele de gaming din Buc.

| HerculePoirot a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu stiu cum si ce se aplica din ce ai zis tu pentru ca nu sunt din domeniu si nici nu ma intereseaza domeniul IT-ului.Ideea era ca mai bine ar sta acasa un an si sa isi bacu ala pentru ca in ziua de azi nu prea te mai angajeaza nimeni fara bac, decat daca nu ai pretentia la ceva mai mult de hamal, ospatar, barman sau alte rahaturi de meserii cu salarii jalnice.

| Cosmin86 a răspuns (pentru HerculePoirot):

Corect.