| Eduard198 a întrebat:

Salut, am 19 doar ce am terminat și eu liceul bacul nu l-am luat am media 5, 88 și vreau să intru în armată tata e jandarm în București... Dar nu știu când se fac recrutări in armată sun in fiecare luna sa întreb la biroul de informații și îmi zice că încă nu se fac... Poate sa îmi spună și mie cineva când se vor face mai exact? Și îmi cer scuze daca nu am încadrat întreabă unde nu trebuia. O zi buna va doresc

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la Centrul Militar al sectorului de care apartii. Cred ca se fac angajari in ianuarie la armata si prin martie se fac dosarele la MI.

| Violleta2022 a răspuns:

Pai, nu poti sa intrii in armata fara BAC luat!
Mai inati, pune mana serios si invata si mai da odata BAC-ul in vara.
Din pacate, joburile serioase cer intotdeauna BAC-ul luat.
Iar cele de armata, politie, jandarmerie, cer automat diploma de BAC.
Daca nu ti-a pasat de BAC pana acum, ar trebui sa stii ca, fara BAC, nu poti intra decat la joburi necalificate.

| Eduard198 explică (pentru Violleta2022):

Eu am sunat la biorul de informatii si m-am interesat nu iti trebuie bac, bacul este pentru o functie mult mai mare mi-a spus, si la fel am inteles si de la tata...

| Eduard198 explică (pentru Violleta2022):

Eu am sunat la biorul de informatii si m-am interesat nu iti trebuie bac, bacul este pentru o functie mult mai mare mi-a spus, si la fel am inteles si de la tata.

| valentinatvd a răspuns:

Cu 5.88 esti respins, nu ai Bac ul deci...

| valentinatvd a răspuns (pentru valentinatvd):

Mii de scuze, am crezut ca vrei sa mergi la incadrari pentru jandarmerie.