| allymihai a întrebat:

Salut! Am 20 de ani, am terminat 11 clase la profil real in 2021. Vreau sa stiu daca la anul ma mai am voie sa ma incriu la liceu cu frecventa.(nu vreau seral/fr redusa pentru ca nu vreau sa mai fac inca 2 ani).Sau cunoaste cineva vreo alta posibilitate, mi-a trecut prin cap sa vad daca gasesc vreun liceu online dar n-am gasit nimic.Mersi anticipat.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand sa clairificam: NU exista liceu online, fara frecventa sau cu frecventa redusa!

In Romania exista:
- liceu- curs de zi clasele 9-12 pentru cei care au terminat scoala generala de 8 clase si au varsta de 14-15 ani si

- liceu curs seral clasele 9-13 (unde sa fac 4 ore doar la curs de seara.

Pentru cei ca tine, care nu au terminat liceul, poti sa te inscrii la seral, ca sa faci clasele 12 si 13 si apoi sa sustii BAC-ul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, ai voie să te înscrii la liceu cu frecvență redusă, anul viitor, chiar și cu 11 clase.