| capoi a întrebat:

Salut, am terminat 10 clase acum 2 ani aproximativ si vreau sa continui, dar avand peste 18 stiam ca se plateste, cat costa anul de liceu la fara frecventa? Nu gasesc raspunsuri online,

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Vei plati taxa anuala de scolarizare numai daca te vei inscrie la un liceu privat. La scolile de stat, indifent forma( seral si frecventa redusa), nu se plateste.
La majoritatea scolilor private, taxa anuala este in jur de 1500 lei/an si se plateste in rate.

p.s. Nu te sfatuiesc sa alegi o scoala privata--- majoritatea sunt 'de doi lei", cu o rata mica de promovabilitate a examenului de bacalaureat.

1 răspuns:
| Deji_Emanuel-Andrei_2001 a răspuns:

Stiu de la un prieten ca o dat aproximativ 2.000 lei, nu stiu suma exacta.