| Cristi61yf13 a întrebat:

Salut, am 20 de ani și vreau să mă angajez la poliție. Tin să precizez că am rămas repetent 1 an din cauza absențelor și am medie la purtare sub 6 în anii de liceu. Mai am vreo șansă să intru? Poate ați mai auzit băieți care au intrat cu medii mici, aștept răspunsuri.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conditia de medie la purtare este sa fi avut media generala la purtare a anilor de liceu de cel putin 9. Daca in 3 ani ai avut media 10 si intr-un an media 6 indeplinesti conditia de medie la purtare, rezulta media 9 (36:4).

| Cristi61yf13 explică (pentru Ioandelasal):

Media 6 generala la purtare totuși nu este corect mintea unui copil nu e coapta de la vârsta aia

| mgtow a răspuns:

Informeazate la academia de politie. In Anglia te i.a fara studii daca stii engleza la perfectie scrisa si vorbita + 3 ani de rezident in tara lor

| Hdhdqqef a răspuns:

Daca nu ai avut media peste 9 nu ai ce face la politie

| Hdhdqqef a răspuns (pentru Hdhdqqef):

Si nu exista pile, se da examen riguros

| Cristi61yf13 explică (pentru Hdhdqqef):

La examen nu am probleme nici la proba fizica ce mă strica pe mine este media și nu pot face nimic în privința asta