Întrebare recomandată | rap4us a întrebat:

Am auzit ca la 16 ani pot sa ma bag asistent de paramedic pe ambulanta. E adevarat? Si daca da, ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| NaRuToSkUmPiK a răspuns:

Este adevarat trebuie sa stii sa dai primul ajutor sa cunosti toate netodele de resustotare si sa cunosti toate medicamentele din dodare bye sper ca te-am ajutat funda?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu poti, doar la 18 ani pentru ca la 16 ani te ivesti de multe cazuri, greutatea celui care intra in ambulanta si toate minuniile sa le stii nu prea te-ai descurca si cursul dureaza 3 ani asa ca ai prinde 19 ani pana intri.

| PotatoMustDie a răspuns:

Da, poti fii voluntar la spital si cred ca si pe ambulanta.

| diavolitadulce a răspuns:

Stiu de la profa mea de mate ca este suficient sa faci un curs de asistenta. ea asta face si pana anul viitor isi ia diploma si incepe sa lucreze

| Ash17 a răspuns:

Pare interesant. Ar fi un lucru bun, si educativ. As vrea si eu sa incerc, macar ca slujba de vara(am tot 16 ani), dar nu stiu daca rezist foarte bine cand vad persoane ranite