| anonim_4396 a întrebat:

Am emotii pentru teza de maine la mate!
Stiu tot fac teza in 15 minute dar ma incurc mereu la ultima problema adica cea de geometrie...sunt clasa a7-a, stiu toata materia ...ma puteti ajuta cu un sfat sa imi treaca emotiile?

Răspuns Câştigător
| Tyberiu2000 a răspuns:

1. Calmează-te. 2.Concentrează pentru început pe ceea ce ști pentru a-ți crește încrederea în sine. 3.Repetă la ce nu ști și lucrează probleme din acel domeniu 4.La test, termină repede ceea ce ști, nu ai motive să te îngrijorezi pentru ele, dar fi atent, nu vrei să faci o greșeală stupidă. 5. Citește atent ce ști, amintește-ți toate formulele învățate, vezi ce poți înlocui în formule, ține mereu desenul în față, grijă dacă ai desenul complet, dacă mai trebuie desenat ceva, fi atent la calcule. Cheia este să fi relaxat și să-ți faci ordine prin gânduri. Geometria e privire în plan și logică, chestii care nu pot fi învățate, dar pot ușor fi antrenate... Baftă!

3 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Pai daca tot esti asa de sigur pe tine, nu vad cum ai putea sa ai emotii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dao in *** mea, nu te mai gindi...deschide un film p**no si fa o laba...bafta!

| Itanul a răspuns:

Sa incepi cu geometria. Stiind ca stapanesti restul, nu vei mai avea emotii.