| xrxx a întrebat:

Hei! Am 14 ani si sunt clasa a vii-a! Maine am teza la mate si nu stiu cum sa invat mai repede.Imi puteti da un sfat? :*

2 răspunsuri:
| Voidwithin a răspuns:

Nu mai ai ce invata doar sa repeti.
Eu te sfatuiesc sa te culci devreme sa fii odihnita si sa repeti.

| OaiaNinjalău a răspuns:

De obicei profesorii/profesoarele de matematica pui copii/elevii sa cumpere culegeri. Cauta in vreo culegere variante de teza sau poti lua manualul/culegerea si sa faci cate 5-10 exercitii de la fiecare lectie. Ajuta mult! Am aceeasi varsta cu tine si tocmai am dat teza la mate si pe mine m-a ajutat! Succes maine la teza!