| PetroPetronela a întrebat:

Va rog mult sa ma ajutati maine dau teza la mate si nu stiu nimic imi puteti da un sfat sau cam la ce sa ma astept la teza? Multumesc pentru cei care vor sa ma ajute

6 răspunsuri:
| Nanami利 a răspuns:

Si eu tot a 8-a, si deja am dat-o...Depinde de profesor, a mea nu a fost chiar atat de grea.la primul subiect se facea foarte simplu, raspuns pe loc, la al doilea niste exercitii de algebra de nivel mediu, si la al treilea un exercitiu de geometrie in spatiu, si nici ala nu mi s-a parut greu...^^

| CristinaCtC a răspuns:

Daca ai spune si ce clasa esti, te-as putea ajuta.

| PetroPetronela explică:

Apropo sunt in clasa a 8-a!

| orhgnknf a răspuns:

Eu iti sugerez sa stai calma, sa nu te panichezi, sa repeti bine teorie, mai ales la geometrie, sa scrii formulele corect, sa stii sa faci calculele cu radical.
Eu zoc sa te astepti la numere rationale, calcule cu ele, la geometrie din arii( probabil), fractii, rationalizarea numerelor. Sper ca te-am ajutathappy