| minix20 a întrebat:

Salut, am fost la un liceu sa imi iau transfer si eu am media de 6 93 si ultima baiatului intrat de 7 40
insa eu am o problema cu spatele, scolioza si merg in oras pentru a nu a mai face naveta, este posibil sa ma accepte daca aduc actele necesare?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

In ce clasă zici că ești?

| minix20 explică (pentru sierra1):

A 9a

| sierra1 a răspuns (pentru minix20):

Fă cerere la liceul destinație cu o vizită prealabilă să vezi..."orientarea". Adevărat, media nu te indreptățește

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce nu i ai intrebat? Mergi la medicul de familie sa iti dea un referat pentru scoala din care sa reiasa diagnosticul scolioză, dar s-ar putea sa fie nevoie de consultatie la medicul specialist ortoped, si el sa faca referat pentru scoală cu concluziile si diagnostic plus radiografie si interpretarea rezultatelor radiologice, deci ai de mers la medicul de familie sa ceri trimitere la ortoped, ortopedul te va consulta si i ti da o alta trimitere la ct sau radiografie la coloană, si cu radiografia sau CT ul te reintorci la medicul ortoped sa i ti faca referat si sa il poti duce la scoala pentru transfer, nimeni nu te transferă pe vorbe ca ai scolioză, ai dar ei vor dovada fara consultatie la medic nu faci nimic.

| helpforyou a răspuns:

Este posibil. In situatia ta, trebuie sa intrebi la scoala unde vrei sa te transferi.