| Lexuts a întrebat:

Am inteles de la cineva ca daca esti student la o facultate sa zicem anul I si la finalul anului ai toate examenele luate in vara poti sa obtii viza sa pleci in State ca schimb de experienta! Stie cine ceva de treaba asta?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Cred ca te referi la programul "work and travel", dar sa ai mare grija ca daca vrei sa te duci pentru bani nu iese mare lucru, in final e posibil chiar sa scoti ceva bani din buzunar si de muncit chiar se munceste. evident ca trebuie sa stii limba foarte bine, se da interviu de limba inainte de a fi acceptat in program. poti vedea niste informatii aici http://www.work-travel.ro/ dar daca dai pe google Romania o cautare dupa work and travel gasesti mai multe firme care deruleaza acest program. insist inca o data, mare atentie la detaliile contractului!

| Lexuts explică (pentru mixxjim):

Multam fain! Eu stiu de la cineva care a plecat si a lucrat la un Mc in Louisiana si eram curios!

| mixxjim a răspuns (pentru Lexuts):

Da, inseamna ca de asta e vorba. si eu cunosc, de-aia ti-am si spus sa ai grija la contract. se munceste f. mult, la mc e si greu de muncit, salariul nu e grozav dar tu trebuie sa-ti platesti biletul de avion care nu e chiar 2 lei si parca si cazarea. daca ai bani relaxat si vrei doar o experienta, o vacanta mai altfel e ok, altfel e cam aiurea sa cheltui cam 1000-1500 de dolari cand de banii aia poti face foarte multe lucruri mai utile - sau chiar o excursie de 10 zile, fara stressul muncii si placerea plimbarii fara nicio grija happy

3 răspunsuri:
| Lexuts explică:

Cineva*