| George_Gheorghiu_1996 a întrebat:

Salut,am nevoie de ceva raspunsuri sigure,si indrumari

Dupa terminarea liceului, am ca plan principal sa ajung/devin,sa fac parte din : SIAS,trupele speciale,jandarmerie interventii,SPP,SPIR, DPRI... in acest cerc happy.

Ce ar trebui sa urmez, sa fac parte din aceste echipe?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti astia enumerati fac racolari in ultimul an de liceu. Dar trebuie sa ai note foarte mai la toate materiile. Si stiu ce spun.

| George_Caleb_1966 a răspuns:

Daca nu ti se mai pare tare viata si vrei senzatii tari iti propun sa te apuci de un sport serios nu sa iti justifici viata in fata justitie al carei slujba nu este alta decat sa creeze conturi mari in banci pentru niste cefosi grasi din parlament in timp ce tu stai si intri peste oameni in case cu un salariu de **** la 5 dimineata!

Multa bafta in drumul spre viata.

Respect life, don't ruin it!

| George_Caleb_1966 a răspuns:

Ca sa urmezi aceasta cale iti trebuie o viata amenajata in sprijiului detasamentului in al carui loc de munca tu esti angajat. Astea fiind spuse tu vei da cu toporul in oameni iar sefii tai se vor imbogatii, nu este onoare sau respect in asta, sunt doar lucruri ce nu ti le zice nimeni.