| Rafaelr3 a întrebat:

Am niște întrebări la care vreau sa aflu raspunsurile:
1) Ce facultate imi trebuie pentru a lucra la banca, ce salarii ai?
2) Ce facultate imi trebuie pentru a ajunge manager, ce salarii au?
3) In aceste două, ce trebuie sa stiu?
Va rog fără gulme, cei care nu stiu sa nu răspundă.

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Facultatea de Studii Economice. Te angajezi la o banca si daca esti baiat dezghetat, poti ajunge si manager.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1) Ce facultate imi trebuie pentru a lucra la banca, ce salarii ai?
Studii economice.
https://cariera.ejobs.ro/salarii-banking/
2) Ce facultate imi trebuie pentru a ajunge manager, ce salarii au?

3) In aceste două, ce trebuie sa stiu?

| Yurisa a răspuns:

1) Nu e neaparat sa ai o facultate anume. Stiu perskane care au terminat geografia si acum lucreaza la BCR, dar o facultate gen ASE/Feaa/etc te-ar ajuta.
2) Nu te pune nimeni maneger daca termini o anumita facultate. E mai greu aici. Cel mai usor este sa ai propria ta afacere.
3) Nu am inteles intrebarea sorry laughing Nu e nimic extraordinar ce trebuie musai sa stii

| Nonolita a răspuns:

Vrei sa fii direct manager? Serios?
Oare nu ar trebui sa cunosti intai activitatea unitatii, lucrand si in posturile "mai mici" ca sa stii ce si cum sa conduci?

| Rafaelr3 explică (pentru Nonolita):

Este o intrebare, trebuie o anumită facultate pentru a ajunge manager?
Stiu ca este una bazată pentru manager.
De asta intreb.

| Nonolita a răspuns (pentru Rafaelr3):

Nu.
O facultate te pregateste pentru un domeniu. Te angajezi undeva si daca te descurci, daca esti mai bun ca altii in meseria ta, dand concurs poti ocupa si postul de manager.

| Rafaelr3 explică (pentru Nonolita):

Ce materie trebuie sa stiu bine?

| Nonolita a răspuns (pentru Rafaelr3):

Toate. Altfel nu poti avansa.

| Rafaelr3 explică:

La a 3 a, am intrebat ce trebuie sa stiu bine.
Matematica, engleza.
Poti sa imi spui?
Se bazează forte mult pe matematica?