| caty870 a întrebat:

Salut am o intrebare... Cum vi e par facultatea de Medicina si Farmacie Cluj? (UMF Cluj). Sunt elev pe clasa a X-a la Stiinte ale Naturii Intensiv Engleza. M-ar interesa farmacia... Cum este la aceasta facultate? Ar merita sa merg acolo?

4 răspunsuri:
| kiv1990 a răspuns:

Facultatea din cluj e buna
dar totusi incearca sa aplici la o facultate peste hotare, o sa ai un salariu decent si o viata mai buna

| meoww a răspuns:

Sper ca nu te superi daca iti pun si eu o intrebare. Nu si ca sa intri la stintele naturii intensiv engleza clasa a XI-a trebuie sa dai ceva teste? sau sa ai o anumita medie? si chiar daca ai acea medie poti intra daca toate locurile sunt ocupate? Sau poate fi altceva. Poate suna caraghios, dar daca ai idee nu ezita, te rog frumos! ^^

Si eu vreau sa merg la umf cluj, aceasta e a 3a cea mai buna din tara (dupa Bucuresti si Iasi). Acum depinde daca tie ti-ar placea sa petreci 5 ani acolo, considera cat de departe e de unde locuiesti acum, costuri etc. Eu personal ma-si simti onorata sa pot sa invat acolo, imi place clujul (+ locuiesc in Transilvania deci e mai aproape decat Iasi sau Bucuresti)
P.S. asta e opinia mea despre facultate, nu stiu daca te ajuta si daca ai orice idee ca sa imi raspunzi la intrebare te rog sa incerci happy Multumesc!

| DiaS a răspuns:

Salut. Am o intrebare. Cand ai intrat la stiinte ale naturii intensiv engleza ai dat un test, examen de admitere? Este oblugatoriu? ( scuze ca nu-ti raspund la intrebare)

| caty870 explică (pentru DiaS):

Nu, examenele de pe clasa a VIII-a si atat. Pe clasa a IX-a am dat doar teste initiale.