| annamaria199925677 a întrebat:

am o niste intrebari pentru cei care sunt la liceul "Tiberiu Popovici" din cluj : vreau sa stiu daca se pune accentul si pe celelalte materii pe langa cele de baza ex. franceza, geografia etc, si vreau sa stiu daca profesorii sunt buni, adica predau bine si daca intelegeti? si orice detaliu in plus este bine venit, multumesclaughing

1 răspuns:
| TheSpell a răspuns:

Știu pe cineva care e acolo și e destul de ok.
Și da, se pune accentul și pe celelalte, nu doar pe matematică și informatică. Doar ca, pe astea trebuie să le stăpânești bine, că doar ăsta e profilul și ai multe ore pe săptămână.
Dar dacă tu vrei franceză/geografie, etc. mai bine mergi undeva la filo/științe-sociale.