| 1Me9 a întrebat:

am picat anul trecut la medicina generala la Brasov cu aceeasi medie cu care au intrat alti 6 candidati si am decis sa raman un an ca sa redau examenul.De mult timp imi doresc sa ajung medic, insa m-am gandit ca in caz de se intampla sa pic, sa am o alta optiune...Ma gandeam la Balneofiziokinetoterapie.

Ma uitam pe net si nu am gasit mai exact ce o sa iesi dupa aceasta facultate. Aveti cumva idee?

5 răspunsuri:
| gratargratar a răspuns:

Daca vrei sa faci medicina, dai pana intrii. Daca nu reusesti la Brasov, incearca si in alte parti.

| 1Me9 explică (pentru gratargratar):

Am dat si anul asta, am picat ultimul cu media de intrare...ai mei acum ma lasa sa invat si fara sa muncesc, daca pic si la anul trebuie sa fac altceva.

| 1Me9 explică (pentru gratargratar):

Din cauza covidului cel mai probabil o sa dea fiecare centru universitar in aceeasi zi, ca anul asta.

| gratargratar a răspuns (pentru 1Me9):

Anul asta, din cate stiu eu, au fost mai putini studenti la examinari decat anii trecuti. De vreo cateva ori mai putini. Ma astept ca si la anul sa fie la fel, ceea ce o sa-ti creasca sansele.

Daca vrei sa faci ceva cu adevarat, nu te lasi pana reusesti. Iti eu un job, si in timpul liber inveti la medicina. Adica nu te apuci de alta facultate.

| 1Me9 explică (pentru gratargratar):

Mersi frumos pentru incurajarile date. Sper sa fie la fel, situația covidului nu e deloc buna, deci ma astept ca facultatile o sa dea admitere in aceeasi zi, ar fi culmea sa fie iarasi 1500 care dau la medicina doar in Brasov, plus ca n au unde sa ne tot bage dupa regulile oferite de stat.La biologie eu zic ca o sa iau peste sau 55 din 60, am 10 puncte din oficiu, deci situatia nu ar fi rea, insa chimia imi da batai de cap, cu puțin noroc si munca, cine stie... poate imi da Dumnezeu noroc, sa mi echivaleze suferinta de anul asta tbhrolling on the floor