| alexandru19994 a întrebat:

Salut,am și eu o întrebare ce ma frământă de ceva vreme,dacă pe tatăl meu îl cheamă Gheorghiță care este inițială corecta g/gh/ghe menționez ca pe diploma de bacalaureat și celelalte am gh, este greșit?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ghe. Nu este gresit nici Gh. Daca l-ar chema George ar fi doar G. H face diferenta intre George si Gheorghe.

| alexandru19994 explică (pentru darrio2007):

Da dar il cheama gheorghita nu gheorghe...

| darrio2007 a răspuns (pentru alexandru19994):

Si ce ai vrea sa scrie acolo? Ghiță?
Este acelasi lucru. De unde vii, mă băiatule? Din varf de munte, o data la doi ani?

Răspuns utilizator avertizat
| Fumiko a răspuns:

Ucred ca Ghe, daca nu o/il intrebi pe diriginta/dirigintele tau, ea/el sigur trebuie sa stie.