| Online123 a întrebat:

Am si eu o mica-mare dilema.
Vreau sa dau la politie, si in alcatuirea dosarului pentru aceasta scoala trebuie completata o autobiografie.
Tatal meu... a fost prins de doua ori sub influenta alcoolului la volan si, din cate stiu eu, i s-a facut dosar penal. Urmarile nu le stiu, cert e ca el este in libertate.
Nu am o relatie prea buna cu el si nu pot cunoaste detalii.
In autobiografie trebuie scris daca un parinte a avut probleme de genul si am inteles ca nu afecteaza, doar eu sa nu fi fost urmarit penal.
E bine daca scriu sub tatal meu in biografie:"Mentionez faptul ca x, tatal candidatului, a fost urmarit penal din cauza conducerii sub influenta bauturilor alcoolice"?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este bine si sa mai completezi ca nu cunosti daca si ce pedeapsa a primit.
Oricum, pentru fiecare candidat la politie, la dosar exista si o investigatie privind rudele apropiate, asa ca pedeapsa va aparea in aceasta.