| Catalin19955 a întrebat:

Salutare tuturor!

In trecut, mai exact in clasa a 12 a, semestrul 2, am fost nevoit sa abandonez liceul(da, chiar am fost). Acum, după 7 ani, as vrea sa continui aceasta etapa pe care am ratat-o atunci când și-a avut locul! Dacă avem pe aici persoane care se regăsesc in ce am scris eu aici, poate ma ajuta și pe mine cu câteva răspunsuri, mai exact:
-dacă am abandonat in clasa a 12 a, semestrul 2 și vreau sa ma înscriu la frecventa redusă, încep liceul din clasa a 12 a, sau "boboc"?
-cursurile sunt "bătute in cuie", poate un Weekend nu pot ajunge, din diferite motive, Se supăra "profii"?

Cel mai mult ma interesează sa știu din ce clasa încep, având in vedere faptul ca am renunțat in ultimul semestru de școala și nu in ultimul rând ca mai exista și acel an in plus(clasa a 13 a), nu cred ca as fi pregătit sa încep liceul de la zero, indiferent ca este cu frecventa redusă. Cel puțin nu acum.

Da, nasoala situație a fost și probabil dacă as putea da timpul înapoi, m-as fi străduit mai mult, așa ca, dacă nați terminat liceul și aveți gânduri sa va lăsați, sa vreți munca, sa nu-i vedeți rostul, evaluați situația cu mai multă seriozitate! S-ar putea sa regretați pe viitor.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa faci cl. a XII-a si a XIII-a.
Ca se vor supara sau nu profesorii daca nu mergi tot timpul n-am de unde sti, o sa afli tu.

| Catalin19955 explică (pentru Ioandelasal):

Apreciez răspunsul rapid, te salut!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exiata liceu cu frecventa redusa, dar exista liceu seral unde poti face clasele 12 si 13 si apoi poti sustine BAC-ul.
Deoarece ai terminat complet 11 clase, acum incepi clasa a 12-a.
Toate amanuntele le poti obtine de la secretariatul liceului, unde trebuie sa mergi sa te inscrii la cursurile serale.