| CosmiiiiinN a întrebat:

Am varsta de 17 ani si vreau sa-mi caut un job deoarece m-am saturat sa le cer mereu bani parintilor pentru haine sau pentru iesit afara si voiam sa va cer niste pareri.
Ati mai lucrat fara sa aveti 18 ani impliniti? Daca da, ce recomandari aveti?
Din cate am inteles cel mai lejer ar fi un restaurant de tip fast food, salariul ajungand la 1500, Mec, Kfc, Taco bell etc

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, la fast-food sau te iau și ospătar pe la localuri mai mici, acolo faci și bacșiș

| Iote a răspuns:

Altii vor sa munceasca pentru a-si ajuta familia, dar tu vrei bani de haine! Observ ca vrei si un loc lejer. Esti si puturos.
Legal ai dreptul sa lucrezi dupa 16 ani. Dar pana la 18 ani, numai cu acordul parintilor.

| CosmiiiiinN explică (pentru Iote):

E asa de rau faptul ca vreau sa muncesc, sa nu-i mai storc pe ai mei de bani? Din ce ai dedus ca sunt puturos, doar din "lejerul" ala? M-am exprimat prost, nu ma refeream ca vreau sa stau cu curu' in sus sa vina banu', am vrut sa fac referinta la programul de lucru, inca nu am liceul terminat si nu pot lucra mai mult de 6 ore, in principiu cautam ceva part time... Multumesc de raspuns, pentru ce intrebare a fost? Ca vad ca nu a fost la niciuna dintre cele 2 intrebari, poate data viitoare nu mai raspunzi de dragul de a face +1 raspunsuri happy

| DaniTDCI a răspuns:

Da, se poate lucra chiar dacă nu ai 18 ani, dar mai recomandabil ar fi sa stai pe treaba ta pana faci 18 ani, ca de munca te vei satura, vei avea la dispoziție o viata întreaga pentru a munci
happy

| CosmiiiiinN explică (pentru DaniTDCI):

Ma gandeam ca ma va ajuta si in viitor experienta aceasta...