| andreuttz a întrebat:

Salut.DAU FUNDA! Anul asta termin liceul si ma gandeam sa dau la scoala de politie de la Campina.
Am o intrebare referitoare la ceea ce o sa ies dupa ce o sa termin scoala de politie(am aflat ca o sa ies subofiter) ce face mai exact subofiterul care este rolul lui, si daca fac academia de politie de la Bucuresti o sa ies ofiter si aceeasi intrebare o am si aici ce face ofiterul.
Si mai vreau sa stiu daca nu am cum sa dau la Bucuresti la academie, scoala de politie de la campina este buna? Multumesc!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://www.politisti.ro/forums/topic/15-gradele-politistilor-din-romania/
Daca mergi la Campina ajungi agent (nu subofiter) si poti inainta pana la agent sef, ca boacter de strada, lucrand intr-un birou, la trupele speciale, sau la un post de politie rural.
Daca mergi la academie iesi subinspector si vei lucra intr-un birou, la cercetari penale sau auto pe teren dar si in birou sau la trupele speciale ca sef al unor agenti.

| andreuttz explică (pentru Salontanul):

Si daca nu pot da la academie merita sa dau la campina? adica agentul de politie castiga bine? merita sa fac la campina?

| Salontanul a răspuns (pentru andreuttz):

Castiga bine si unul si altul. In plus ai haine gratuite, ai masina la dispozitie, ai cazare gratuite oriunde te-ai duce, etc. Eu am fost militar dar stiu bine si viata celor din politie. Merita!

| andreuttz explică (pentru Salontanul):

Multumesc mult de ajutor!

| Salontanul a răspuns (pentru andreuttz):

Multumesc si eu!