| CraigThunderSs a întrebat:

Salut.
As dori sa știu la ce mai exact se da admiterea la jandarmi?
Știu ca sunt grila la romana și engleza, dar pe lângă acest lucru mai este și vreun test psihologic?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Testele la romana si engleza (ori alta limba) se sustin ultimele. Pana la ele mai trebuie sa treci de examenul medical, testul psihologic si testul fizic.
Detalii vezi pe site-ul oficial al scolii.

| CraigThunderSs explică (pentru Ioandelasal):

Deci practic este doar un singur test pe partea psihologica, adică, care tine de mine, nu?

| Ioandelasal a răspuns (pentru CraigThunderSs):

Tot ce ti-am spus tine de tine, pentru a ajunge la testele teoretice trebuie sa fii admis la toate celelalte trei indicate. Daca nu reusesti la unul vei fi respins.

| CraigThunderSs explică (pentru Ioandelasal):

Da, am înțeles, dar ma refeream la faptul ca este doar un singur test psihologic

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru CraigThunderSs):

La testul psihologic nu prea ai cum sa te pregatesti, deoarece nu sunt intrebari din cunostintele acumulate. In plus, in interiorul testului sunt intrebari asa zise "capcana" care verifica daca ai raspuns sincer la o alta intrebare.