| Gaby18ro a întrebat:

As putea merge la o facultate de IT si sa invat ceva chiar daca nu stiu nimic din domeniu?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu stii matematica nu o sa mai ai timp sa inveti nimic altceva din ce nu stii

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Daca nu stii nimic nici la informatica, nici la matematica si nici la fizica, te duci cam degeaba. O sa iesi din primul an.

| Robert2580 a răspuns:

Acuma depinde daca e un hobby sau vrei sa mergi la IT doar ca ai auzit ca se castiga bine. Daca e un hobby o sa te descurci, dar la majoritatea facultatilor de IT(programare, tot ce are legatura cu codatul) se cere matematica foarte mult. La facultati de economie-informatica de obicei cei de la filo merg acolo pentru ca totul se ia de la zero, deci acolo ti-as recomanda sa mergi, dar intereseaza-te si tu ce se cere pentru a intra la diferite facultati din tara care au profil IT.

| Gaby18ro explică (pentru Robert2580):

De exemplu ma gandeam sa merg la o facultate de inginerie electrica si stiinta calculatoarelor (in bac la mate m2 am luat 5.30, iar media mi-a iesit 7.06 ) si nu gasesc ce se cere pentru a fi admis.