| Bodale_Ady_1997 a întrebat:

As vrea sa aplic la o scoala de agenti de poliție insa nu stiu exact pe ce specializare sa merg mai exact.
Mi-as dori sa merg undeva unde as putea avea mai mult timp pentru mine (sa zicem asa) nu neaparat pentru munca si totusi un salariu decent de inceput. Am inteles ca agentii de frontieră au timp la dispozitie dar aici intervine si problema ca eu as vrea ma sa mut in Brasov.
Ati putea sa imi prezentati avantajele si dezavantajele fiecarei ramuri legate de "specializarea" pe care as putea sa o urmez (rutiera, ordine publica, frontiera...)?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Rutieră- încasezi șpăgi de la cei ce merg cu viteză.
Frontieră - încasezi șpăgi de la contrabandiști
Ordine publică - încasezi pumni de la țigani care se bat, pe care vrei tu să îi desparți.

| Bodale_Ady_1997 explică (pentru sadrian46):

Nu chiar la asta ma refeream laughing
Dar si asta e un punct de vedere interesant