| Glasko99 a întrebat:

Salut.Ma gandesc sa dau la Academia de Politie, dupa terminarea acesteia aș vrea sa urmez ramura ordine publica sau rutiera. Cum lucreaza ofiterii la ramurile astea? 8 ore in fiecare zi sau 12-24 / 12-48?
Sau la care ramuri se lucreaza pe structura 12-24/12-48?
Dau fundă, multumesc!

Răspuns Câştigător
| CodrutElian1990 a răspuns:

In politie munca este in functie de necesitati. Depinde de functia pe care o ai. Se munceste pana iti indeplinesti indatoririle ce-ti revin.
La ordine publica esti numit, nu se incadreaza la cerere. Bineinteles, te intreaba, dar cam asa: asa-i ca vrei la ordine publica? Pe unele functii se dau examene de ocupare, ca pentru orice orice functie de functionar.
Din academie vii pe functie direct.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Cum lucreaza ofiterii la ramurile astea?" eu zic să te concentrezi pe admitere la acedemie sau pe bac sau admitere la liceu. Asta cu orele și turele, las-o pentru după absolvire (dacă o fi să fie)

| Glasko99 explică (pentru sierra1):

Ia zi profesore, ce e gresit in ceea ce am scris? laughing))

| sierra1 a răspuns (pentru Glasko99):

Mami, cum spuneam: concentrează-te pe admitere la academie sau pe bac sau admitere la liceu. Dacă ințelegi ce zic...