| DanielCosmin827939 a întrebat:

As vrea sa dau la academia de politie...Eu as vrea la jandarmerie sau la drept(tot la politie).Cam ce salariu are un jandarm care a absolvit academia? Dar un procuror/avocat?

4 răspunsuri:
| Sadop a răspuns:

Dacă absolvi arma Drept ( 4 ani ) din cadrul Academiei trebuie sa lucrezi minim 5 ani în Poliție, abia apoi poți susține concurs pentru un post de procuror / judecător.
Salariul unui ofițer jandarm începător cu tot nu normele de hrana este între 2000 și 2500 de lei, asta depinde și de unitate.
Salariul unui procuror stagiar este cam tot în jur de 2000 de lei, însă după terminarea stagiaturii acesta va crește.

| Rus_Flavius_Cristian_2000 a răspuns:

SAlariul poate fi de la 2000 de lei in sus + primele pe care le primesti

| Rus_Flavius_Cristian_2000 a răspuns (pentru DanielCosmin827939):

La jandarmerie doar daca esti intr-o functie mare