| Alinaaacv a întrebat:

Salut,As vrea sa stiu ce poti sa faci in ziua de azi daca termini facultatea de administratie publica?
Si ce locuri de munca poti ocupa concret?
Merita facultatea?

13 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Primul care-mi vine in minte ar fi serviciul de notariat, dar cum se spune ca e greu sa ajungi notar si se face doar pe pile...

| Catrice a răspuns:

Ai pile? Merita din plin.

Răspuns utilizator avertizat
| Catrice a răspuns (pentru Alinaaacv):

Șanse de 18%

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De pe site-ul facultatii Spiru Haret Bucuresti :

https://admitere.spiruharet.ro/......ie-publica

Oportunități de carieră

Programul de studiu Administraţie publică pregăteşte specialişti în domeniul administraţiei publice centrale şi locale, care au posibilitatea de a profesa ca: Manager proiect, Consilier administrație publică, Expert administrație publică, Consilier armonizare legislativă, Expert armonizare legislativă, Inspector de specialitate în administrația publică, Referent de specialitate în administrația publică, Consultant în administraţie publică, Agent de dezvoltare, Reglementator sau Administrator public.

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru Alinaaacv):

Da sau in comerț (cerințe: studii superioare fără să zică de care)

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru Alinaaacv):

Comerțul NU se limitează la Magazin alimentar, parcă ziceai că ești student...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alinaaacv):

Da.

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru Alinaaacv):

Aha... dar ințelegi ce-i aia "comerț", nu?

apropo, nu te mai faci estetician - "cel care face modificări feței cu acid"?

Răspuns utilizator avertizat