| MaradonaGapiro a întrebat:

Aș vrea sa stiu si eu unde e mai bine, Poliție sau SRI Brigada Antitero? Vreau răspunsuri de la cineva care este în sistem, de preferat. Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| AnastasiaK a răspuns:

Am prieteni in ambele parti si jur ca nu mi-am pus niciodata intrebarea asta. Ei sunt multumiti fiecare unde e, deci bănuiesc ca e mai bine acolo unde iti place...sau unde poti sa intri, dupa caz. big grin

| MaradonaGapiro explică (pentru AnastasiaK):

Da, exact. Dar mulți spun ca la SRI nu mai ai viata absolut deloc etc. Stii ce zic.

| AnastasiaK a răspuns (pentru MaradonaGapiro):

Cred că ăia mulți care spun nu lucrează la SRI, la fel ca aiuritul de mai sus care crede că se intră pe grade de rudenie acolo. De obicei fix ăia care nu știu nimic au cel mai mult de comentat.

Ai viață peste tot. Dacă te aștepți să mergi să stai degeaba, bineînțeles că nu e cazul, dar timp liber ai. Cei pe care îi știu eu nu numai că au viață în afara serviciului, dar chiar au timp și de sport de performanță. Acum depinde și ce înțelege fiecare prin "a avea viață"...

| Nilsson a răspuns:

Cineva din sistem probabil ți-ar recomanda să dai la Câmpina, că locurile la academie și SRI sunt rezervate neamurilor lor.