| BlackAssassin71 a întrebat:

Vreau sa imi fac o cariera in Brigada Antitero si as vrea sa stiu cateva lucruri:daca exista o facultate/scoala speciala pentru acest domeniu, care sunt cerintele etc. Am 16 ani, sunt in clasa a X-a pe profil Filologie. Poate sa ma ajute cineva? Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| oz_1736 a răspuns:

Armata. Karate. Logica si iar armata. Intreaba-ti tatal daca are vreun prieten care a luptat in Razboiul din Golf sau in Afganistan. Vei afla lucruri care nu se pot scrie aici. Un exemplu real, 5 inși inarmati doar cu arme albe, in padure, impotriva luptatorilor de gherila pentru... atingerea unui scop. In 3 misiuni s-a schimbat culoarea parului in cap. Ce vrei tu e greu, periculos dar frumos. Cu greu iti permiti sa ai familie

| ALEXICAmarketing a răspuns:

Exista in Baneasa.
Academia Națională de Informații „Mihai Viteazul", abreviat ANIMV, este unitatea de învățământ superior militar a SRI și are ca obiectiv formarea ofițerilor de informații, atât pentru Serviciului Român de Informații, cât și pentru celelalte instituții cu atribuții în domeniul siguranței naționale: MApN, MAI, MJ

| rdr20z a răspuns:

Si eu am dorinta de a face aceeasi cariera, sunt cat de cat informat, poti sa ma cauti pe Facebook si iti zic acolo in mare cum si ce trebuie sa faci: Fabian George, fara poza, Bacau.

| BlackAssassin71 explică (pentru rdr20z):

Ti-am dat cerere pe Facebook.