| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa va intreb daca se mai cauta contabilitatea, adica ar merita sa ma duc la un liceu cu profil economic?
As putea profesa ca un contabil/economist in ziua de azi?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Contabilitatea este probabil, una din cele mai sigure profesii care nu vor murii niciodata, fara ea, nu se poate face business, salarii si orice alta munca, care implica plati, incasari, transferuri bancare, salarii samd.
Evident ca este o meserie care iti va aduce bani, in orice conditii.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Du-te dar liceul nu e suficient pentru a profesa ca economist/contabil. Tre să face studii superioare

| sodaT a răspuns (pentru sierra1):

Stiu ca trebuie sa fac studii superioare

| Anon31241212 a răspuns:

In orice domeniu se cauta specialisti, mai ales bine pregatiti. Du te acolo unde iti place si nu o sa dai gres. Contabilitatea merge foarte bine in Romania si e,, cautata,,. Merita orice sa faci, mai ales daca iti place.

| anonimaalee29 a răspuns:

Daca iti place asta o poti face, se cauta persoane care sunt bune in acest domeniu, fiindca sunt multe persoane care fac facultatea la plesneala si munca la fel.

| Ciurcanu_Florentina_1991 a răspuns:

In strainatate pe viitor