| anonim_4396 a întrebat:

Anul viitor intru la liceu si as vrea sa dau la economic.
Vreau sa va intreb pe ce materii se bazeaza acest profil? Si un contabil cam ce salariu are lunar(asta dupa ce voi termina si facultatea... dar este o curiozitate :d)?
Funda celui mai bun raspuns si voturii celol\rlalti ce imi vor raspunde!

Răspuns Câştigător
| Vaal a răspuns:

Profilul economic se bazeaza pe ghici ECONOMIE.
Asta inseamna ca trebuie sa inveti multe chestii teoretice pe care ulterior sa le pui in practica.
Nu va fi necesar sa fii foarte buna la matematica dar va trebuii sa fii foarte atenta la ceea ce faci.
Referitor la salar, depinde la ce firma lucrezi, cati angajati are, ce experienta ai.
In timp vei avea salar foarte bun.

4 răspunsuri:
| florinagabriela15 a răspuns:

Imi place intrebarea ta, cam asta as vrea si eu sa fac...esti din Slatina cumva?

| akodf1 a răspuns (pentru florinagabriela15):

Nu...nu sunt di Slatina! Sunt din buzauwinking

| florinagabriela15 a răspuns:

Cam in aceeasi situatie sunt si eu doar ca eu anul acesta voi merge la liceu si as vrea la econmic Esti cumva din Slatina

| akodf1 a răspuns:

Celorlalti*... Imi cer scuze pentru greseli!