| ElenaDabija a întrebat:

Diferenta dintre un liceu tehnic și unul economic? La un liceu tehnic poți deveni contabil sau economist? Dau funda

Răspuns Câştigător
| NotNamed a răspuns:

Pai n.am cum sa.ti recomand un liceu asa pe repede 'nainte. Daca esti in clasa a 8-a ar trebui sa primesti o brosura cel putin elecronica, sau sa accesezi una online de anul trecut pentru a vedea liceele din judetul tau, ce profile au, cate locuri au si cu ce medii s.au intrat in ultimii ani si astfel iti poti forma o idee in jurul mediilor de intrare. Cu cat media minima e mai mare cu atât profilul din liceul respectiv e mai bun.

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Contabil nu poti deveni decat daca faci facultate,asta fiind valabil in orice tara din lumea asta ok?
Unia incurca femeia de servici ce lucreaza la contabilitate,da cu matra pe acolo cu contabil ca si profesie, asa ajung oamenii sa spun ca is contabili, indiferent ce fac ei acolo in secria aia de contabilitate, ca e secretara ca o fi mai stiu eu ce, ei spun cas contabili laughing

| NotNamed a răspuns:

Daca ambele licee au acel profil economic logic ca poți deveni.

| ElenaDabija explică (pentru NotNamed):

Imi poti recomanda unul te rog?

| ElenaDabija explică (pentru NotNamed):

Chestia e că sunt basarabeană și îmi este puțin cam complicat.Anyway,mulțintesc frumos pentru ce mi-ai spus.O ultima întrebare:Știi cumva dacă Colegiul Administrativ Iași are cămine?

| NotNamed a răspuns (pentru ElenaDabija):

Sunt din Craiova, nu.ti pot da un răspuns concret dar in 2017 a mai fost pusa aceeasi intrebare daca acest colegiu are camine si răspunsul a fost un "nu" categoric din partea mai multor useri.

| NotNamed a răspuns (pentru ElenaDabija):

Pai n.am cum sa.ti recomand un liceu asa pe repede 'nainte. Daca esti in clasa a 8-a ar trebui sa primesti o brosura cel putin elecronica, sau sa accesezi una online de anul trecut pentru a vedea liceele din judetul tau, ce profile au, cate locuri au si cu ce medii s.au intrat in ultimii ani si astfel iti poti forma o idee in jurul mediilor de intrare. Cu cat media minima e mai mare cu atât profilul din liceul respectiv e mai bun.