| Bulineee a întrebat:

Care este inaltimea,greutatea si media generala cu,care se intra la un liceu de politie? Va rog frumos sa ma ajutati. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| NOC a răspuns:

O dai cotita. Raspunde la intrebarile pe care ti le-am pus.

Hai sa o luam punctual.

1) Initiatorul a intrebat cum poate intra intr-un liceu de politie. Acestea au fost desfiintate, aratand drept dovada SITE-UL OFICIAL al ministerului, site care apare link-urile tuturor institutiilor romanesti. Tu n-ai decat sa faci ce site vrea muschiul tau, dar nu o sa apara pe niciun site al unei institutii.

http://www.presidency.ro/index.php?_RID=htm&id=34
http://www.gov.ro/ (jos, in footer)
http://www.sie.ro/index.html (Legaturi)

Sa-ti apara site-ul acolo si pe urma mai vorbim. Poate facem si ceva afaceri.

Revenind la realitate, faceai mai bine daca te abtineai. Sper ca am incheiat subiectul asta.

2) Tu vii si vorbesti despre despre eu stiu ce "scoala de aviatie militara" la care inveti, incurcand omul cu niste probe pe care le-ai dat la admitere (pe care nu avea cum sa le dea la LMI), deci de care nu are nevoie. Trecand peste, tu spui ca ai dat urmatoarele probe de admitere (repet, ADMITERE, pricepi?):
1. alergare viteza ( 100 m )
2. rezistenta ( 1000 m )
3. forta aruncari minge ( diferite modele min. 50 m )
4. aruncarea greutati 4 kg baieti 2 kg fete peste 7 m
5. examen psihic
6. examen teoretic ( legislatie )
7. poligon tragere

Am citat bine? Bun. Singurele scoli militare de aviatie din Romania se afla la Brasov si la Boboc, ambele apartinand de MApN. Ambele au drept probe fizice un traseu utilitar-aplicativ, alergare 2000m barbati / 1000 femei. In afara de asta, proba medicala si psihologica. Probe scrise: matematica-psihologie, limba straina, fizica (depinde de scoala).

3) Acestea fiind spuse, unde ziceai ca inveti? Numele scolii in clar. NICAIERI in Romania nu se cere la admitere intr-o scoala militara sprint pe 100m, legislatie (WTF, zici ca-i filiera indirecta, dar si acolo se dau aceleasi probe fizice) si mai ales trageri la poligon. Lasa vrajeala din campul muncii, desi nu vad ce treaba are Politia si Jandarmeria aici. Tu ai spus ca poligonul se cere drept proba de admitere. Ca apoi mergi in pmb si tragi, e alta treaba, asta se stie. Plus aruncarea mingii medicinale, pai ori mergi la Interne, ori la Aparare? Ca doar la Interne e proba greutatii. Esti nehotarat? Apropo, Ministerul de Interne isi pregateste pilotii tot la Henri Coanda.

Pentru edificare, surse:
http://www.roaf.ro/ro/cariera.php
http://www.mapn.ro/recrutare/ofiterifd.php
http://www.mapn.ro/recrutare/ofiterifi.php
http://www.mapn.ro/recrutare/mm.php
http://www.mapn.ro/recrutare/sof.php

Imi cer scuze fata de ceilalti pentru aceasta discutie inutila, dar daca omul tot insista, astept lamuriri la chestiunile de mai sus.

Apropo, stimabile coco514, ar fi bine sa te uiti la ce intrebari am raspuns pe site-ul asta, ca sa realizezi ca nu m-am dat jos din bananier.

Macar de ziceai data trecuta ca esti basarabean (asta era si motivul pentru care nu am pomenit scolile de la noi), mai ziceam, dar tu o tii pe-a da, hai sa vedem. Pe surse, evident.

In incheiere, numele scolii or ****.

13 răspunsuri:
| NOC a răspuns:

Oameni buni, liceele de politie s-au desfiintat de ceva timp. NU mai exista asa ceva, sa va intre bine in cap.

Verificati
http://www.mai.gov.ro/index03_1.htm

Incepand cu anul 2006, conform Hotararii de Guvern nr. 306 /2005 pentru aprobarea Strategiei actualizate privind reforma institutionala a Ministerului Administratiei si Internelor in perioada 2005-2006 (MONITORUL OFICIAL nr. 355 din 27 aprilie 2005), liceele militare se desfiinteaza.
Ca urmare a acestui fapt, ultima promotie de elevi pentru aceste unitati de invatamant preuniversitar a fost inscrisa in anul 2005.

Periodic mai apare cate cineva cu o intrebare de genul asta, desi raspunsul este la un click distanta. Pacat ca unii mai si au impresia ca stiu despre ce vorbesc. Sa va fie rusine.

| coco514 a răspuns (pentru NOC):

Noc si cum iti explici ca eu sunt la scoala de aviatie militara? daca e adevarat ce zici tu

| NOC a răspuns (pentru coco514):

Copacel, daca pentru tine "scoala de aviatie militara" = liceu de politie (fostele LMI-uri), ai o bomboana din partea mea.

Ia lumineaza-ma, ce inseamna pentru tine "scoala de aviatie militara"? Daca e o scoala militara, ma inclin, pentru ca ma mir sincer cum ai aterizat acolo din moment ce ai probleme cu intelegerea limbii romane (ca sa nu fiu fin ca smirghelul), mai ales cand sursa prezentata este un site oficial, nu un gigel de pe strada.

Ia stai, reformulez, la ce scoala esti? Esti roman? Unde naiba se cer trageri la poligon sau legislatie in Romania?

| coco514 a răspuns (pentru NOC):

Copacel sunt roman daca se numeste "scoala de aviatie militara " daca nu tine de M.A.I. de cine tine? de tine? si se cer trageri la poligon periodic si in Politie si in Jandamerie pentru ca daca nu stii sa ti un pistol in mana ce faci daca in fata ta este un criminal ( spargator de banci, hot, atacator sau ori ce alt infractor periculos ) in viziunea ta te nasti cu asta in sange nu? pac scoti pistolu si tragi daca il nimeresti bine daca nu GAME OVER sau? pe langa faptul ca daca il nimeresti trebuie sa eviti sa il omori se tintesc picioarele sau bratele. ma inclin NOC esti genial app eu iti demonstrez ca fac un site gen : www.M.A.I.romania.ro si scriu ca pentru a deveni politist trebuie sa sari in cap de pe Palatul Victoria;) cum am spus NOC ma inclin

| NOC a răspuns (pentru NOC):

Pentru **** - a se citi g t f o. Jos cenzura. Libera exprimare este garantata prin Constitutie.

| NOC a răspuns (pentru coco514):

Cocolino, inca mai astept un raspuns din partea ta la ceea ce am intrebat in raspunsul castigator (era initial un reply catre tine, dar vad ca s-a schimbat).

Ma gandesc ca ai realizat ce penibilitati ai debitat, dar te rog sa-mi spui macar ce ai fumat, ca se vede ca e marfa buna.

| coco514 a răspuns (pentru NOC):

Iti place sa contrazici un om care nu spune prostii si cel care debiteaza esti tu dar ok fie daca u crezi asta... problema se pune cand cel care a cerut raspunsul la intrebare o sa mearga sa dea probele si o sa vada ca sunt si altele decat cele pe care le-ai scris tu o sa fie prea tarziu

| NOC a răspuns (pentru coco514):

Omule, te intreb la modul cel mai serios: tu esti sanatos la cap? Stii sa citesti? Ti-am demontat fiecare aberatie pe care ai spus-o, iar tu nu ai venit cu absolut nimic pentru a-mi demonstra contrariul, desi eu am adus dovezi clare in acest sens. Unde am gresit? Hai mestere, trage un fum si baga, sa vedem.

Inteleg ca stii sa dai din gura, dar stii sa faci si ceva concret? Zi bre numele scolii la care inveti sau recunoaste ca ai mancat bors (presupunand ca esti suficient de matur pentru a face asa ceva).

Adica eu debitez porcarii, in conditiile in care ti-am aratat criteriile oficiale pentru scolile de aviatie de la noi (plus faptul ca exista doar 2 scoli de profil - vorbim de scoli militare - in tara). Sau tu nu recunosti nici site-ul Ministerului Apararii?

Daca ar fi sa ma iau dupa data nasterii din profilul tau, as concluziona ca nici macar nu ai terminat liceul din moment ce fabulezi grav.

Cat despre initiator, baga la cap faptul ca liceele de politie s-au dus si ca omul n-are ce probe sa dea acolo nici daca s-ar da de trei ori peste cap. Iar la liceele militare va da traseul utilitar-aplicativ si proba de rezistenta, nu porcariile enumerate de tine.

Pentru ultima oara, ca pricepi cam greu sau te faci ca nu intelegi: numele scolii la care inveti. E asa greu? Demonstreaza-mi ca vorbesc aiurea si o sa-mi cer scuze. Apropo, zi-mi ce fumezi, ca iti gasesc destui clienti doritori, marfa e tare de tot.

| NOC a răspuns (pentru coco514):

O dai cotita. Raspunde la intrebarile pe care ti le-am pus.

Hai sa o luam punctual.

1) Initiatorul a intrebat cum poate intra intr-un liceu de politie. Acestea au fost desfiintate, aratand drept dovada SITE-UL OFICIAL al ministerului, site care apare link-urile tuturor institutiilor romanesti. Tu n-ai decat sa faci ce site vrea muschiul tau, dar nu o sa apara pe niciun site al unei institutii.

http://www.presidency.ro/index.php?_RID=htm&id=34
http://www.gov.ro/ (jos, in footer)
http://www.sie.ro/index.html (Legaturi)

Sa-ti apara site-ul acolo si pe urma mai vorbim. Poate facem si ceva afaceri.

Revenind la realitate, faceai mai bine daca te abtineai. Sper ca am incheiat subiectul asta.

2) Tu vii si vorbesti despre despre eu stiu ce "scoala de aviatie militara" la care inveti, incurcand omul cu niste probe pe care le-ai dat la admitere (pe care nu avea cum sa le dea la LMI), deci de care nu are nevoie. Trecand peste, tu spui ca ai dat urmatoarele probe de admitere (repet, ADMITERE, pricepi?):
1. alergare viteza ( 100 m )
2. rezistenta ( 1000 m )
3. forta aruncari minge ( diferite modele min. 50 m )
4. aruncarea greutati 4 kg baieti 2 kg fete peste 7 m
5. examen psihic
6. examen teoretic ( legislatie )
7. poligon tragere

Am citat bine? Bun. Singurele scoli militare de aviatie din Romania se afla la Brasov si la Boboc, ambele apartinand de MApN. Ambele au drept probe fizice un traseu utilitar-aplicativ, alergare 2000m barbati / 1000 femei. In afara de asta, proba medicala si psihologica. Probe scrise: matematica-psihologie, limba straina, fizica (depinde de scoala).

3) Acestea fiind spuse, unde ziceai ca inveti? Numele scolii in clar. NICAIERI in Romania nu se cere la admitere intr-o scoala militara sprint pe 100m, legislatie (WTF, zici ca-i filiera indirecta, dar si acolo se dau aceleasi probe fizice) si mai ales trageri la poligon. Lasa vrajeala din campul muncii, desi nu vad ce treaba are Politia si Jandarmeria aici. Tu ai spus ca poligonul se cere drept proba de admitere. Ca apoi mergi in pmb si tragi, e alta treaba, asta se stie. Plus aruncarea mingii medicinale, pai ori mergi la Interne, ori la Aparare? Ca doar la Interne e proba greutatii. Esti nehotarat? Apropo, Ministerul de Interne isi pregateste pilotii tot la Henri Coanda.

Pentru edificare, surse:
http://www.roaf.ro/ro/cariera.php
http://www.mapn.ro/recrutare/ofiterifd.php
http://www.mapn.ro/recrutare/ofiterifi.php
http://www.mapn.ro/recrutare/mm.php
http://www.mapn.ro/recrutare/sof.php

Imi cer scuze fata de ceilalti pentru aceasta discutie inutila, dar daca omul tot insista, astept lamuriri la chestiunile de mai sus.

Apropo, stimabile coco514, ar fi bine sa te uiti la ce intrebari am raspuns pe site-ul asta, ca sa realizezi ca nu m-am dat jos din bananier.

Macar de ziceai data trecuta ca esti basarabean (asta era si motivul pentru care nu am pomenit scolile de la noi), mai ziceam, dar tu o tii pe-a da, hai sa vedem. Pe surse, evident.

In incheiere, numele scolii or ****.

| bogdan1004 a răspuns:

Stiu eu inaltimea minimum 1.65 fete minim 1, 70 baieti!

| coco514 a răspuns:

Inaltimea minima 170 cm greutatea nu este limitata dar nu se accepta persoanele bolanve psihic sau care au probleme de sanatate se dau probe fizice la admitere dar si examen teoretic eu sunt la scoala militara de aviatie si stiu probele daca vrei sa iti spun in ce constau trimite-mi un mesaj

| Bulineee explică (pentru coco514):

Da,vreau sa stiu in ce constau. Vreau sa imi fac o idee.

| coco514 a răspuns (pentru Bulineee):

Pai alergare viteza ( 100 m ) si razistenta ( 1000 m ) forta aruncari minge ( difertite modele min. 50 m ) aruncarea greutati 4 kg baieti 2 kg fete peste 7 m examen psihic si teoretic ( legislatie ) precum si poligon tragere

| Aurus a răspuns:

Mai exista 3 licee militare Campulung Moldovenesc, Breaza si Alba Iulia. Licee de politie nu mai sunt. Daca vrei sa dai la academia de politie nu e rau sa urmezi un liceu militar, multi fac asa.