| adiTzaa19 a întrebat:

Care este invatamantul obligatoriu in Romania? Cate clase? liceul este obligatoriu?

7 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna.

10 clase sunt obligatorii. De aceea se dau carti doar pana in clasa a 10a, pentru clasa a 11a si a 12a se cumpara.

| OnuOnulică a răspuns:

Pai logic ar fi sa faci 12 clase dar mai sunt si uni care fac doar 10.

| AdrenalinTm a răspuns:

10 clase dar vor sa baage 12 clase obligatorii

| lanadelsex a răspuns:

10 clase.

| al3x955 a răspuns:

Pana intr-a 10-a e obligatoriu

| adiTzaa19 explică:

Citisem undeva ca erau 8 clase obligatorii. acum au bagat 10? :/

| Dobrescu_Lucian_1994 a răspuns:

Salut
liceul este obligatoriu doar pe jumatate daca pot sa zic asa adica numai 10 clase sunt obligatorii