| mafiot1 a întrebat:

Salut care sunt criteriile de angajare la Emag Bucuresti in functia de lucrator comercial?

1 răspuns:
| 1DeadMemories a răspuns:

Poti depune CV-ul online pe site-ul lor

• Studii superioare (absolvent sau in curs);
• Bune abilitati de comunicare;
• Cunostinte tehnice despre produse IT;
• Experienta in vanzari IT;
• Cunostinte de limba engleza;
• Nivel avansat de cunoastere a pachetului office;
• Atitudine proactiva, orientare spre rezolvarea problemelor, capacitate de a relationa cu usurinta, orientare catre client si usurinta in luare deciziilor;
• Cursuri in domeniul tehnicilor de vanzare sau de comunicare reprezinta un avantaj.
Descrierea jobului:

Responsabilitati:

• Oferirea de consultanta de specialitate pentru toata gama de produse comercializata;
• Furnizarea de informatii catre clienti cu privire la disponibilitatea in stoc a produselor, conditii si modalitati de transport, informatii privind serviciile si produsele din portofoliul firmei;
• Initierea si finalizarea comenzilor primite de la clienti;
• Promovarea produselor din oferta eMAG;
• Mentinerea unui comportament si a unei atitudini profesionale si orientate spre client; fidelizarea clientilor;
• Preluarea si rezolvarea situatiilor in care apar neconformitati;
• Verifica si testeaza produsele achizitionate de clienti;
• Completetarea certificatelor de garantie pentru produsele livrate;
• Oferirea serviciilor de asamblare clientilor care au achizitionat componente;
• Transmiterea informatiilor de natura tehnica clientilor;

Beneficii

• Pachet salarial competitiv;
• Politica de beneficii atractiva;
• Program de integrare intr-o echipa tanara si dinamica;
• Acces la ultimele tehnologii si echipamente IT;
• Acces la un mediu de lucru prietenos si profesionist unde vei invata in fiecare zi si iti vei dezvolta cariera;