| Casandranebuna a întrebat:

Cât durează facultatea de medicină din America?

4 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

4 ani la majoritatea facultăților.

| Eireann a răspuns:

E un pic mai complicat in State in sensul ca e si un program pre-med care trebuie urmat parca inainte de facultate.

| Balalau95 a răspuns:

10 ani
chestia e alta, una e sa faci scoala, alta e sa primesti licenta de doctor care sa iti permita sa profesezi medicina, asa ca da, scoala in sine e intr-adevar numai 4 ani, numai ca mai faci internship si residency, care impreuna cu scoala dureaza 10 ani
iar la unele domenii chiar mai mult, cum ar fi neurochirurgia