| anonim_4396 a întrebat:

Ce ar trebui sa aleg? Sa fac facultatea de medicina sau sa ma duc sa muncesc in străinătate?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Fă Facultatea de Medicina că oricum ai sa ajungi sa muncesti in strainatate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Serios? Intrebi pe net daca sa te faci medic, sa studiezi 10 ani pentru asta sau sa te duci la cules capsuni?

| MihaiNicu23 a răspuns:

Medicina la noi.

| ziftode a răspuns:

Ce e mai bine, sa culegi capsuni acum pe salariu de mizerie
sau sa te faci doctor si sa ai salariu mare?

si sa iti mai spun un lucru, pe peste tot in lume este lipsa de doctori, NOOOO SHlT! iar in Romania e lipsa ACUTA de doctori (pentru ca toti doctorii cat de cat buni, pleaca din tara, exact de aia), deci e o meserie foarte cautata pe peste tot!

| Mariaaaa2018 a răspuns:

Depinde daca iti place medicina, daca te pasioneaza. La medicina generala faci 6 ani de facultate, dar poti merge si la tehnica dentara etc unde nu sunt 6 ani! E o meserie frumoasa! Sa muncesti in strainatate... depinde ca ce. vrei sa ingrijesti batrani? Nu e tocmai ok. Daca tu stii ca poti avea o meserie mai buna, invata si asa o sa reusesti! Deci alege medicina, tragi tare si dupa n-o sa regreti!

| Alexandru1923 a răspuns:

Pe tremen lung ar fi indicata medicina dar daca chiar ai nevoie de bani urgent du te n strainatate